Recenzia - KHADI pleťový a telový olej CENTELLA

Základnou liečivou bylinou v tomto oleji je práve bylinka centella, pupočník ázijský alebo gotu kola. Všetky názvy patria jednej byline, ktorá je momentálne na celom svete veľmi žiadúca vďaka svojim regeneračným a revitalizačným účinkom. Jej úlohou je posilňovať cievy a elasticitu spojivového tkaniva. To zodpovedá za pevnosť a hladkosť našej pleti. Je to teda jedna z najsilnejších bylin, ktorá regeneruje aj pokožku. O jej účinkom vedeli aj zvieratá. Tigre sa s obľubou obtierajú o túto bylinku keď sú zranené a radi ju aj okusujú. Je dobré ju užívať aj vnútorne ako čaj, alebo tabletky, alebo aspoň na pokožku vo forme olejov alebo krémov. Nech už túto bylinku použijeme z vonku, alebo zvnútra organizmu, podporí nám tiež tvorbu kolagénu.
Tento olej sa zaradzuje v starostlivosti o pleť k tým najsilnejším pomocníkom, či už ide o stárnucu pleť alebo problematickú. Kde je potrebná veľká pomoc, tam prichádza táto bylinka do úvahy.
HODNOTENIE : Esenciálny olej neroli a mandarinky robí tento olej nabitý energiou a silou. Jeho vôňa patrí k tým výraznejším, preto je potrebné, aby s človekom harmonizovala.
Ľahko sa s ním pracuje, ľahko sa vstrebáva, úľavuje od napätia. Jeho najsilnejšia stránka je liečiť, preto je vhodný pri pleti, ktorá trpí pôsobením bakteríálnych infekcií, zápalmi, ochabnutosťou, tvorbou rôznych výrastkov a podkožných útvarov. Má schopnosť zarovnávať nerovnosti pleti a odstraňovať jazvičky alebo strie. Podobne ako olej Anti aging dokáže pôsobiť proti opuchom.
Možeme ho zaradiť do kategórie olej liečiteľ. Veľmi dobré ho je striedať s olejom Antiaging.

kúpite v Kráľovstve kozmetiky http://www.afarm.sk/content/pletovy-telovy-olej-khadi-centela