Pleťové krémy GLL - Recenzia

Tieto krémy disponujú hneď viacerými pozitívami. Sú orientované na BIO kozmetiku plnú výživy.
Používajú tie najznámejšie komponenty využívané v prírodných kozmetických prípravkoch ako sú rastlinné oleje, včelí vosk, kyselina hyaluronová, esenciálne oleje alebo tekutý hodváb.
To všetko je zakonzervované prírodnými konzervantmi vo forme oleja z grapefruitu a vitamínu E. Viac už nie je potrebné, pretože aj prírodné oleje alebo esenciálne oleje pomáhajú čiastočne konzervovať.
Na druhej strane takúto kozmetiku je potrebné rýchlejšie spotrebovať, lebo patrí do kategórie "živých" krémov. To znamená, že konzervačnými látkami v kréme neboli zničené všetky živé organizmy.
Ak hľadáte krémy, ktoré by boli výživné, založené na tom, aby svojím zložením nakŕmili predovšetkým vašu pleť a nie kontá kozmetických firiem, potom siahnite po týchto výrobkoch.
Vyrábajú sa u nás na Slovensku s túžbou ukázať svetu, ako má krém svojím zložením vyzerať. Je možné ich použiť na tvár aj na telo, na deň aj na noc.
Krémy sa delia do dvoch základných skupín.
Prvú tvoria menej mastné krémy, viac hydratačné a skôr na mladšiu pleť s vôňou levandule, rozmarínu s medovkou, s ružou, levanduľou alebo ylang-ylang vôňou. Ich základné zloženie je u všetkých rovnaké a to marhuľový olej, včelí vosk, slnečnicový lecitín, tekutý hodváb a vitamín E. Zdrojom hydratácie je tekutý hodváb a slnečnicový lecitín, včelí vosk má zadržať vlhosť v pokožke a vytiahnúť z nej jedy. Marhuľový olej dodáva výživu a jemnosť pleti. Je veľmi dobre znášaný a len málokedy sa vyskytnú alergie na tento olej.
To, pre ktorý krém sa rozhodnete záleží od vône alebo od toho, čo chcete riešiť.
Ylang-ylang je vhodný hlavne na problematickú pleť, lebo má schopnosť čistiť póry.
Ruža Absolue pomáha odstraňovať prvé príznaky stárnutia pleti ako sú jemné vrásky, suchosť pleti, pigmentové škvrny. Na citlivú pleť je veľmi prospešný krém s Levanduľou.
Krém s vôňou rozmarínu a medovky pomáha rozprúdiť energiu a zlepšiť prekrvenie pleti, čím môže pleť pekne prežiariť. Ak niekomu vadia esenciálne oleje alebo má chuť si namiešať krém so svojou obľubenou vôňou, môže siahnuť po kréme Elementáry, ktorý je bez použitia esenciálnych olejov.
Druhú skupinu krémov tvoria krémy zamerané viac na výživu a premastenie. Ich základným zložením, na rozdiel od prvej skupiny krémov, je medový prášok, kakaové maslo, prírodný kofein, kyselina hyaluronová. To všetko je spojené s marhuľovým olejom, slnečnicovým lecitínom a včelím voskom. Tu si môžete vybrať buď z krému Stretch, ktorý vonia hlavne po káve a kakau, alebo Healthy, ktorý vonia po levanduli a harmančeku.

Hodnotenie : Krémiky sú balené v sklenených fľaštičkách, ktoré pomáhajú udržať dlhšie ich kvalitu. Premysleným ťahom je to, že sa k nim pridáva špachtlička z umelej hmoty. Je to dômyselný nápad ako naučiť ženy nevkladať prsty do krémov a tým obmedziť zanesenie krému škodlivými mikroorganizmami. Krém tak vydrží dlhšie a pleť sa odmení spokojnosťou.
Krémy sa ľahko rozotierajú a vsakujú do pokožky. V prvej chvíli môžete mať pocit, že krém kĺže po pokožke, ale tento dojem trvá len chvíľu. Stačí nanášať len malé množstvo krému. Ak sa nanesie príliš veľa krému, môže vzniknúť dojem lesku na pleti. Ženy s mastnejšou pleťou by mali užívať skôr prvú skupinu krémikov, ktoré sú založené na hydratácií. Je možné ich používať aj v zime. Pekne chránia pred chladom a zimou. Ženy so suchším typom pleti by mali užívať skôr druhú skupinu krémov, aby sa ich pleť dostala do stavu komfortu.
Úžasné na týchto krémoch je ich poctivosť, ozajstná ručná práca šikovnej žienky a cenová priateľnosť.
/ISZ/