Recenzia-Khadi pleťový a telový olej Ružový lotos

Jeho základ tvorí esenciálny olej z lotosových kvetov. Tento bájny kvet je výnimočný svojou schopnosťou zachovávať si čistotu. Vedci zistili, že povrch lotosových kvetov obsahuje také látky, ktoré ho robia hladkým. Vďaka tomu kvapky vody stekajú s ľahkosťou po jeho povrchu a odnášajú všetky nečistoty. Lotosový kvet nenájdeme zašpinený. K výnimočným schopnostiam tohto oleja sú pridané aj liečivé schopnosti bylinky centella, ktorá pôsobí hojivo a regeneračne a tiež esenciálny olej ylang ylang, ktorý má schopnosť čistiť póry. Vďaka týmto vlastnostiam je tento olej predurčený predovšetkým pre mladú a problematická pleť so sklonom k akné.
HODNOTENIE : Tento olej je určený pre pleť mladú a v strednom veku. Svojim zložením je ladený tak, že nepreniká až tak hlboko do pleti ako olej Anti aging alebo Centella, lebo v jeho prípade to nie je také nutné. Pri nanášaní môže pôsobiť trošku hustejšie. Je potrebné naniesť len pár kvapiek. Aby sme napomohli lepšiemu vstrebávaniu do pleti, môžeme namočiť uterák do teplej vody a tvár si pred nanesením tohto oleja prehriať teplým uterákom a až následne aplikovať olej na mierne rozohriatú pleť. Jeho úlohou však je, ostať na povrchu pleti, vytvoriť tam neviditeľný film, na ktorý sa drobné nečistoty neprichytia a tým sa zníži dráždenie pleti spôsobené vonkajšími vplyvmi prostredia.
Väčšina mladých ľudí s problematickou pleťou svoju pleť vnímajú ako mastnú a predstava, že by si na ňu mali naniesť ešte olej ich desí. Oleje sú však paradoxne pre mastnú pleť často vhodnejšie ako rôzne bežné krémy. Je to spôsobené hlavne tým, že rastlinné oleje sú telu vlastné a pokožka ich vníma ako svoju prirodzenú ochranu, preto prestáva tvoriť toľko vlastného mazu. Na druhej strane tento olej je obohatený o liečivé byliny ako je kôra stromu banyan, ktorá podporuje prirodzený metabolizmus pokožky, teda u problematickej pleti znižuje tvorbu nadbytočného mazu. Zvýšená tvorba mazu je často spôsobená aj prirodzenou snahou pleti zbaviť sa škodlivých chemikálií používaných pri výrobe kozmetických prípravkou. V tomto prípade však oleje Khady nepoužívajú žiadnu chémiu a tak pokožka nie je dráždená nežiadúcimi látkami a prirodzenou cestou prestáva tvoriť nadbytok mazu.
Doporučujem pre problematickú pleť na deň aj na noc, alebo aspoň na noc na regeneráciu, ukľudnenie a hojenie.

Zakúpiť si ho môžte tu na Kráľovstve kozmetiky http://www.afarm.sk/content/pletovy-telovy-olej-khadi-ruzovy-lotos